Talesun Solar 2021 için Kapasitesini Artırdı

 Talesun Solar 2021 için Kapasitesini Artırdı

Dünyanın önde gelen PV paneli üreticilerinden Talesun Solar, hem Shandong-Çin hem de Rayong-Tayland’daki iki ana üretim tesisinde kapasite artırdı. Başarıyla elde edilen kapasite artırımı ile Talesun Solar, panel ürünlerinin toplam ek kapasitesini küresel pazarda büyük ölçüde geliştirdi.

Talesun Solar, 2015 yılında yaptığı yatırımla Tayland’da bir üretim tesisi kurdu. Yıllarca süren yoğun çalışmalardan sonra, yüksek verimli PV paneli için ilk büyük boyutlu PERC hücresi parçası başarıyla devre dışı bırakıldı. Böylece Talesun Solar 2021’de Avrupa, Amerika ve diğer önemli yüksek değerli uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmayı planlıyor. Talesun Solar, %23,56’lık üçüncü taraf onaylı dönüşüm oranıyla PERC hücresine ulaştı ve Ar-Ge çalışmaları ile yeni nesil güneş hücresi teknolojisinin verimliliğinin %24’ü aşması bekleniyor.

10 Ocak 2021’de, ilk PV paneli parçası Talesun Solar’ın Shandong fabrikasının yeni üretim tesisinde başarıyla üretildi böylece şirket üretim kapasitesini artıran bu 5 GW toplam kapasite tabanını başarıyla devreye alabilecek.

Bu yeni fabrika, 112.000 metrekareden fazla bir alanı kapsayan, yaklaşık 2 milyar RMB yatırımla Mart 2020’de inşaatına başlandı. Projenin 1. aşaması, 9 milyar RMB değerinde yıllık çıktı üretecek ve 700’den fazla istihdam sağlayacak. Tüm proje bittiğinde, toplam yıllık satış 13 milyar RMB civarında olacak.

Talesun Solar, hem Tayland hem de Shandong üslerinin yeni hatlarında en son dijital ve otomasyon teknolojisini kullandı. Son derece entegre akıllı kontrol, çevrimiçi denetim yeteneği, akıllı işleme teşhisi ve muhakeme ve gelişmiş otomasyonla hassas kontrol ile bu hatlar, tahribatsız kesimi, farklı tipte çoklu baralar, yüksek dahil olmak üzere en yeni hücre üretim teknolojileri ile uyumlu.

Talesun Solar, dünya çapında hızla büyüyen pazar ihtiyaçlarını karşılamak için üretim kapasitesini genişletiyor. 2021’de, Çin’in 2060’a kadar karbon nötr için yeni iklim hedefleri ve 2030’a kadar emisyon zirvesi ile birlikte, bu umut vaat eden sektör etrafında yeni bir yanma sahnesi olacak.