Sayın Fatih Dönmez Mesajı

 Sayın Fatih Dönmez Mesajı

Değerli EIF katılımcıları,
İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle bu yıl sizlerle bir araya gelemedim. Milletimizi derinden üzen depremin yaralarının bir an önce sarılması için olayın meydana geldiği ilk günden beri İzmirli vatandaşlarımızla beraberiz. Depremin ilk gününden bugüne kadar Türkiye’nin 81 şehrinden bütün ekiplerimiz canla başla İzmir’de bir cana daha ulaşmak için yoğun bir gayret sarf etmektedir.
Milletimiz her zaman birlik ve beraberlik içerisinde, dünyada eşine az rastlanan bir dayanışma ruhuyla bu zor günleri de el birliğiyle çabucak atlatmıştır. Bu depremin yaralarını da inşallah en kısa sürede saracağız.
İçinde bulunduğumuz salgın nedeniyle bu yıl ilk kez dijital olarak düzenlenen EIF, her yıl olduğu gibi bu yıl da enerjinin uzmanlarını bir araya getiren önemli bir buluşmaya imza atıyor.
Yenilenebilir enerjiden petrol ve doğal gaza, madencilikten enerji verimliliğine kadar sektörümüzün farklı noktalardaki temsilcilerinin bir araya gelmelerini ve istişarelerde bulunmalarını ortak aklın işletilmesi açısından çok değerli görüyorum.
Bu tür platformlar Bakanlığımız için de sektörümüzün tüm paydaşlarıyla bir araya gelmek ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak için önemli bir fırsat sunuyor.
Programın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor, kongrenin güzel fikirlere ve sonuçlara vesile olmasını diliyorum.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Fatih DÖNMEZ